Produkty

Urządzenie wspomagające rehabilitację spastyczności jako rejestrator i odtwarzacz niskoczęstotliwościowych drgań mechanicznych.
Firma Decylion Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty licencję na rozwiązanie B+R w zakresie urządzenia wspomagającego rehabilitację osób ze spastycznością.
Spastyczność jest przewlekłą chorobą objawiającą się przykurczami mięśni. Pacjenci nią dotknięci wymagają intensywnej i systematycznej rehabilitacji. Polega ona między innymi na wykonywaniu ćwiczeń rozciągających mięśnie. W trakcie rehabilitacji wielokrotnie powtarza się proste ruchy prostując i zginając kończyny, starając się poszerzyć zakres ruchów w każdym powtórzeniu. Nad prawidłowym wykonaniem powyższego leczenia czuwa reahabilitant, który na podstawie analizy stanu zdrowia pacjenta dostosowuje właściwy zestaw ćwiczeń Ruchy te można opisać jako niskoczęstotliwościowe drgania mechaniczne, które można analizować i przetwarzać metodami znanymi z digital signal processing.
W celu usprawnienia procesu rehabilitacji i poprawieniu jej dostępności opracowano urządzenie pozwalające na rejestrację pojedynczych cykli ruchów podczas ćwiczeń w celu ich późniejszego odtworzenia. Ruchy powtarzane są przez mechaniczny układ wymuszający, wyposażony w sensory położenia kątowego i siły wymuszenia, oraz serwonapęd o regulowanej prędkości i sile. Układ sterujący posiada wbudowane algorytmy dokonujące szacowania zakresu i siły ruchów i dostosowujące zarejestrowane wzorce do zmieniających się warunków podczas odtwarzania ćwiczeń.
Proces przetwarzania zarejestrowanych wzorców wykorzystuje znane z DSP algorytmy filtrów, interpolacji i decymacji. Zaimplementowano również algorytmy stabilizujące elementy wykonawcze
i eliminujące ich drgania podczas odtwarzania ćwiczeń.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz oferty proszę kontaktować się mailowo.